UD Las Palmas – Sporting Gijón 1:0

Sporting Gijón na Kanárskych ostrovoch žiadnu dieru do sveta neurobil a domácemu Las Palmas podľahol po jedinej bránke El Zhar najtesnejším výsledkom. Výhra Los Amarillos bola úplne zaslúžená.

Stretnutie bolo úplne v réžii domáceho celku, ktorý za celý zápas Gijón do ničoho výrazného nepúšťal. Sám bol blízko vedúci trefe už po desiatich minútach, kedy sa kopal voľný priamy kop. Viera kopol štandardky dobre, ale v ešte lepšom svetle sa ukázal brankár Cuellar, ktorý strelu fantastickým skokom zneškodnil. Jasne lepší Las Palmas dal pokračovalo v udávanie tempa, ale na ďalšiu väčšiu šancu si muselo počkať až do záveru prvého polčasu. To sa El Zhar zjavil za hosťujúci obranou, ale tvárou v tvár brankárovi neuspel. Jeho hviezdna chvíľa prišla až neskôr.

Presnejšie po zmene strán, ešte konkrétnejšie v 55.

minúte. Center Boatenga narobil obrane Sportingu poriadne starosti, Cuellar dokonca zabránil vlastenci, ale El Zhar sa dostal ešte k dorážke a tá už znamenala vedenie Las Palmas 1: 0.

Gijón sa do žiadneho dôslednejší tlaku nedostával, vlastne si nedokázal v celom zápase vytvoriť jedinú výraznejší šancu. Snáď len Rodriguezova hlavička by sa za ňou dala považovať, gólman Varas však pri nej nemusel zasahovať. Los Amarillos mali v 79. minúte vynikajúcu príležitosť výsledok poistiť, ale Boateng nedokázal do prázdnej bránky zakončiť. Stretnutie tak nakoniec rozhodla jediná trefa El Zhar a Las Palmas sa vďaka nej posunie v tabuľke nahor na ôsme miesto.