Nie je mi jedno, že sa Sparta trápi. Týka sa to aj mňa, hovorí Dočkal

Bol dušou Sparty, posledné roky jej centrálnym hráčom.Bol ešte pri tom, keď mužstvo začalo jarnú časť sezóny pohárovým debaklom v Rostove (0: 4).

Potom dvadsaťosemročný stredopoliar prestúpil do čínskeho klubu Che-nan Ťien-jie a Sparta sa z úvodného nezdaru nezmátořila.

Podľa očakávania s roštovou vypadla, počas piatich jarných kôl prišla o reálnu nádej na titul, k tomu vymenila trénera.

“Som s chalanmi v kontakte, bol som aj na poslednom zápase sa Zlínom, “podotkol Dočkal, keď dorazil do Prahy na reprezentačnej zraz pred Unibet priateľským zápasom s Litvou a kvalifikáciou v San Maríne.

“Neberiem to tak, že som na poslednú chvíľu odišiel, že by som pred niečím utekal.Po reprezentačnej pauze je derby na Slavii, tam sa to pre Spartu môže otočiť, aby sa sezóna dohrala aspon k menšej spokojnosti, “verí Dočkal.

Pred rokom sparťania na čele s dočkali senzačne postupovali v Európskej lige, vyradili Krasnodar aj Lazio Rím a odohrali nádherné zápasy s Villarrealom, hoci vypadli. Síce opäť nezískali titul, ale k súčasnej mizériu mali ďaleko.

Prečo to teraz tak je, keď zimná príprava problémy nesignalizovala?

“Nedá sa asi povedať, že by sa to zlomilo jedným zápasom. Tých príčin je viac. Sparta bohužiaľ nie je dlhodobo úspešná. Keď vezmem súčasnú situáciu, veľký vplyv mal určite zápas v Rostove. Príprava vyzerala celkom dobre.Ale bolo jasné, že všetko ukážu až ostré zápasy, “zdôraznil Dočkal.

” Stane sa, že nevyjde začiatok jari, na mužstvu to zanechá vplyv a ďalej sa to môže prehlbovať. K tomu presne Bet365 došlo, teraz je mužstvo po tlakom, “poznamenal Dočkal.

” Po prestupe som na Sparte párkrát bol, po zápase sa Zlínom sme s chalanmi chvíľu zostali na štadióne. Nie je mi to jedno, je to aj pre mňa nepríjemná situácia.Niečo som tam zažil, dokážem sa vžiť do pocitov, čo teraz chlapci prežívajú a je mi to ľúto. ”

Bolo správne urobiť zmenu na pozícii trénera, keď Davida Holoubka nahradil Petr Rada? “K tomu sa nechcem vyjadrovať, nie je to moja starosť.”