MLS: Red Bulls a FC Dallas musia nájsť cestu, keď trčia na pokraji

Futbal nie je spravodlivý.

Možno je to zrejmé maxima, ale niekedy je vhodné premýšľať o jeho nespočetných formách nespravodlivosti. Sme svedkami väčšiny z nich minulú nedeľu v prvých etapách finále MLS konferencie, počínajúc dlhým známym prejdením vedúceho Kei Kamary Will Trapp, len pár sekúnd do začiatku zápasu Columbus Crew proti New York Red Bulls.Kamara sa ponáhľala smerom k Ethanovi Finlayovi, ktorý sa dostal na nohy Justina Merama a potom za Luisom Roblesom, 1-0 pre posádku, v ktorej bol hosťujúci tím považovaný za ťažko obľúbený, aby našiel cestu do finále a nakoniec , prvý majstrovský futbalový pohár. Ako tréner posádky Gregg Berhalter povedal vo svojom podhodnotenom štýle náhodnej štartovnej štrajku: “To trochu zmenilo hru.” High-Pressing Red Bulls sa podarilo vyvíjať tlak znova a znova, keď sa Sacha Kljestan nepodarilo využiť pár dobrých šancí, ale snáď opatrnosť priznať iný, New York nedokázal naliehať na vyrovnanie.Splatili draho, keď Cedricka Mabwatiho výstrel umožnil Kamare, aby sa dostal do druhého gól.

Ktoré nás priviedli k úplne inému spôsobu nespravodlivosti – v týchto play-offach sa usporiadali očkovanie MLS v domácich a zahraničných sériách. Niektorí fanúšikovia by sa mohli zamyslieť nad múdrosťou udeľovania domáceho poľa Bet365 najlepšie podmienky pre stávkovanie nižšieho semena za prvú etapu. Koniec koncov, obaja Portland a Columbus, hrá s celkovou slobodou tímov doma s 180 minút (prinajmenšom) futbal pred nimi, podarilo sa rozhodujúce vedie nad obľúbeným finálovým pohárom FC Dallas a Red Bulls pred druhou nohou , čo výrazne znižuje pravdepodobnosť, že sa dostaneme do turnaja MLS pohára s dvoma najlepšími tímami v lige.

Napriek tomu to funguje ako knockout futbal.Neexistuje žiadna dokonalá alchýmia, ktorá by zabezpečila, že družstvá, ktoré boli nad všetkou pravidelnou sezónou, majú nedotknutú výhodu v rozhodnutí dvoch hráčov.Veľa sa môže stať v 90 minútach, či už gól za prvých deväť sekúnd, alebo Dairon Asprilla je ohýbanie golazo v Portlande 3-1 víťazstvo nad Dallasom. To je to, čo robí futbal nespravodlivý, určite, ale to je tiež to, čo robí to fun.Columbus by mal pokračovať v udržiavaní

Berhalterova posádka nepochybne urobí nejaké konkrétne taktické prípravky na výlet do Red Bull Arena, aj keď dúfa, že tréner nebude príliš ďaleko od toho, čo má bol v tejto sezóne víťazný vzorec, ktorý Columbusovi prinesie najlepší výherný pohár MLS Cupu prvýkrát od roku 2008.

Áno, Columbus si bude vedomý, že Red Bulls boli zvyčajne zbytočné víkend, spravujúc len dva z ich 16 celkových záberov na cieľ. Rovnako budú nepochybne vedomí toho, ako Meramov skorý cieľ ovplyvnil tenor zápasu.Napriek tomu neexistuje zjavne presvedčivý dôvod pre posádku, aby zmenil svoj herný plán vrátane štandardu “brániť, kým nezostanú skóre a potom tlačiť hore pre cieľ gól.” Kamara je inštinkty na miesto vyzerajú neporušené, Meram a Ethan Finlay sa tešil veľkej slobode pohybu, a to najmä napriek preslávenému tlačovému stolu Red Bulls, a Gaston Sauro sa vrátil, aby nahradil jeho obdivuhodnú náhradku Tyson Wahl spolu s Michaelom Parkhurstom v strednej obrane. Ak posádka nebude panike čeliť, čo bude agresívny New York tím, mali by byť v poriadku.Coach roka Jesse Marsch musí nasledovať skript vyhrať

Minulý týždeň, Red Bulls tréner Jesse Marsch bol hlasoval 2015 tréner MLS.Nie je to zanedbateľná česť, hlavne preto, lebo Marsch bol povolaný Unibet online stávkovanie nahradiť Mika Petka, muža obľúbeného fanúšikmi napriek tomu, že klub opustil playoff vo finále konferencie proti revolúcii novej Anglicka minulý rok. Spolu s novým športovým režisérom klubu Ali Curtis Marsch pomohol Red Bulls získať titul Supporters ‘Shield napriek odchodu Thierryho Henryho.

A napriek všetkej dobrej vôli, tu sme opäť v New Yorku na začiatku ďalšieho výjazdu na pokraji finále. Napriek vysokej tlači, vzniku Matt Miazga ako jedného z najvýznamnejších obhajcov ligy a pokračujúcej dominancie Bradleyho Wrighta-Phillipsa vpredu, Red Bulls môžu znova zostúpiť v plameňoch.Ako hovoria miestni obyvatelia, je to tak metro. Hovorí sa, že veľká únik NYRB môže pochádzať z tých istých prvkov, ktoré dali Marschovi trénerovi roka vyznamenania – neúnavnú vysokú tlač, dobrý pohyb stredom od Klejstánu, a niektoré úhľadné dokončenie od jeho dopredu vrátane Lloyd Sam a Mike Grella. Prvá polovica jedného-dva by mohla paniku Berhalter posádky a prinajmenšom dať do hry navyše a tridsať minút viac domácej výhody pre hru-honia Red Bulls.Timbers budú dúfať výsledky zápas štýlu na Toyota Stadium

p> Kto videl v súčasnosti veľmi pravdepodobné súťaže MLS Cup finalistov? Možno nikto, okrem Caleba Portera a samotného tímu.

Ale v apríli istý spisovateľ Guardian MLS preview, že sezóna v Portlande bola frustrujúca, pretože “vyzerali lepšie ako ich rekord.Fanúšikovia sú fanúšikovia Fanendo Adiho. Nat Borchers a Liam Ridgewell sa zdajú byť primeranými center-half pairingmi a Diego Chara a Darlington Nagbe sú obaja technicky šikovní v strede ihriska. ”

protivníci, mimochodom, tento víkend boli FC Dallas, ktorých porazili 3-1 pre svoje prvé víťazstvo v sezóne 2015 po tom, ako začali s 3 remízy a stratou. Tento výsledok by pomohol spustiť štít v roku 2015 na ceste k nie vždy presvedčivému treku na druhé miesto na západnej konferencii. Tieto dva kluby sa znovu stretnú v pravidelnej sezóne, koncom júla. Výsledok? 4-1 FC Dallas. Facebook Twitter Pinterest Darlinton Nagbe prešiel okolo Victora Ulloa v minulom týždni.Fotografia: Steve Dipaola / AP

Ak by Portland priznal rovnaký výsledok tento víkend, stratili by šancu na finále. To nie je mimo oblasť možností; Dallas bude nepríjemne doma, bóje ich osamelým gólovým gólom. Ak by však Portland opäť priniesol výsledok, ktorý by zodpovedal kvalite hry, ktorú tím často vytvoril, budú mať veľkú príležitosť vyhrávať prvý MLS pohár. FC Dallas sa musí pozerať na tieto sety

Nastaviť kusy žiť v podivnom vonkajšom svete futbalu. Analytici niekedy hovoria o nich, ako keby neexistovali, posadnutí tak, ako sú s krásou a láskou otvorenej hry. Napriek tomu, že nebudú kontrolované, môžu zrušiť inak brilantné, útočisko.

Minulý nedeľu, FC Dallas, Oscar Pareja pripustil dva góly proti Portlandu.Dairon Asprilla sa podarilo zistiť 23. minútu rohu hráča ako neoznačený, keď príde do Liam Ridgewell, ani Zach Lloyd a Matt Hedges zrejme ani v tom istom štáte, natož aby sa zastavil. Potom v 90. minúte s hre na 2-1 a FC Dallas vyzerajúci veľmi konkurencieschopné smerovanie do domácej nohy, Nagbe rohový kop smeroval k bránu Norberto Paparatto.Hoci jeho zastrelok bol zastavený, bradavý zázrak Borchers nútil loptu po Jesse Gonzalez.

Zach Loyd a Pareja ponúkli nejaký nevýrazný bojový štít v reakcii na nepríjemnú obranu, pričom bývalé uznanie mŕtvych loptových situácií bolo “…niečo, na čo musíme byť viac zamerané a o niečo ostrejšie.” Napriek tomu by sa Dallas podarilo vrátiť sa do hry tento víkend proti Timbers, posledná vec, ktorú budú chcieť urobiť, je odovzdať voľné záhady neskôr na voľný kop a vidieť všetku svoju tvrdú prácu zrušené.