Menu

Millist rolli mängib tõenäosus spordikihlvedude puhul?

Вероятность в ставках на спорт
Mängija peamine eesmärk on võita kihlveokontoreid. Selle eesmärgi saavutamiseks on vaja kasutada matemaatilisi mudeleid, sealhulgas tõenäosusteooriat. Tänu täpsetele arvutustele saab panustaja hinnata turuolukorda õigesti, arvutada tulemust, valida õige panuse suuruse ja lõppkokkuvõttes mitmekordistada oma kapitali. Seetõttu räägitakse selles artiklis lühidalt tõenäosusteooria rollist kihlvedude tegemisel, kihlvedude tegija marginaalist ja mängu tulemuse tõenäosusest.

Panustamine ja tõenäosusteooria

Tõenäosuse mõistet kirjeldab kõige paremini anekdoot naisest, kellelt küsiti, kui suur on tõenäosus, et ta näeb linnas dinosaurust? “50/50. Kas ma näen ühte või mitte,” oli naise vastus. Seega on tõenäosusteooria matemaatika haru, mis käsitleb juhuslikes sündmustes või kogustes esinevaid mustreid. Ka spordimäng on sündmus ja on võimalik hinnata tõenäosusega, kuidas mäng lõpeb. Tõenäosuse määramiseks on mitmeid lähenemisviise, mida saab kasutada kihlvedude tegemisel:

  • A priori ehk Bayesi meetod. Järeldab, et tulemused vahelduvad. Kahe sportlase vahelises korduvas võistluses võidavad vastased kordamööda, st 50% tõenäosusega. Praktikas võib üks sportlane siiski võita mitu järjestikust mängu. Seega on see arvutus väga esialgne ja me peaksime rääkima dispersioonist, mis on määratletud keerukamate valemite abil.
  • Empiiriline meetod. Teades kahe sportlase võistlusstatistikat, on võimalik uues mängus võitu ette saada. Näiteks tennisist nr 1 on võitnud tennisisti nr 2 vastu 13 mängu 24-st. Rakendades valemit: P = (N / X) * 100%, kus N on huvipakkuvate kokkulangevuste arv, X on kõigi kokkulangevuste arv. Saame P = (13 / 24) * 100% = 54,16%. Seega võidab tõenäosusega 54,16% tennisist №1.
  • Subjektiivne meetod. Põhineb kihlveokorraldaja kogemusel, turuolukorral või muudel mängu mõjutavatel teguritel. Mida rohkem tegureid, seda täpsem on koosoleku tulemuse määramine.

Kasutades ühte eespool nimetatud meetoditest, saab otsustada mängu võitja üle ja seejärel liikuda edasi panuse suuruse määramiseks.

Kihlveokontorite marginaalid ja tulemuste tõenäosus

Enne iga sündmuse paigutamist oma pakkumisse arvutavad kihlveokontorid välja ka mängu võidud. See pannakse koefitsientidesse, mida pakub kihlveokontor. Kordajad sisaldavad ka kihlveokontori marginaali, mis on tema garanteeritud tulu. Ja kuna kihlveokontori peamine eesmärk on mängija võitmine, siis saab selle teabe põhjal arvutada konkreetse mängu võidu tõenäosust. Mängija saab hõlpsasti välja arvutada mängu tulemuse tõenäosuse protsendi. Selleks kasutame valemit: P = (1 / K) * 100%, kus K on tulemuse tõenäosus. Näiteks Arsenali ja Barcelona vahelises mängus on meeskondade võidu koefitsiendid järgmised: 4.2 i 1.77, viik – 4. Seega Arsenali võidu tõenäosus: (1 / 4,2) * 100% = 23,81%. Barcelona võiduvõimalus on 56,50%, 25% tõenäosus on viik. Ülaltoodud arvutuste põhjal saate teada, kui suurt kasumit(marginaali) on kihlveokontor valmis maksma. Selleks liidetakse kõigi tulemuste tõenäosused kokku ja lahutatakse 100: 56,5 + 23,81 + 25 – 100 = 5,31. Seega saab mängija mängu tulemuste tõenäosuste abil välja selgitada meeskonna või sportlase võidu tõenäosuse. Nende andmete, samuti tema analüüsi ja arvutuste põhjal peaks kihlveokorraldaja otsustama, kas teha panus. See oli meie teise kooliastme viimane tund. Nagu näete, ei kasutanud me matemaatikast ja tõenäosusteooriast rääkides keerulisi valemeid. Kuid saadud teave võimaldab meil teha spordikihlvedude puhul häid otsuseid. Järgmistes õppetundides räägime koefitsientidest, ROI-st ja muudest olulistest teguritest kihlvedude puhul, tuginedes sellele, mida oleme õppinud.

Relevant news