Menu

Millised on kihlveokontorite koefitsiendid?

Коэффициенты букмекерских контор
Kui mängijad on otsustanud spordikihlvedude liigi üle, tasub edasi minna järgmise teema juurde – sündmuste koefitsiendid. Selles artiklis vaatleme, millised on need numbrid, millised on nende tüübid ja millist rolli nad mängivad kihlvedude tegijate jaoks. Lisaks näitame näiteid, et algajatel oleks lihtsam mõista, kus ja milliseid koefitsiente kihlveokontorid kasutavad.

Millised on kihlvedude koefitsiendid?

Kõikidel spordisündmustel, millele mängija saab panuseid teha, on numbrilised arvud või koefitsiendid. Need on arvulised kordajad, millega iga sündmuse tõenäosust väljendatakse. Lisaks sellele sisaldavad koefitsiendid kihlvedude tegijate marginaali – nende garanteeritud tulu, mida kihlvedude kauplused võtavad igalt panustamiselt. Tänu koefitsientidele saab mängija aru, milline on panustamise võimalik võit. Lisaks aitavad numbrid ka otsustada, millistele sündmustele panuseid teha. Kuna kihlveokontorite koefitsiendid varieeruvad, on soovitav, et teil oleks alati käepärast mitme ettevõtte veebilehtede profiilid. Nii leiate parimad numbrilised kordajad, millele panustada.

Ülevaade peamistest koefitsientidest

Spordikihlvedude turul on mitu kihlveokordade formaati: kümnend-, murd- ja ameerika koefitsient. Vaatame igaüht neist lähemalt.

Kümnendkordaja (Euroopa) koefitsient

Selline koefitsient on Euroopas levinud ja seetõttu on sellele antud lisanimetus – Euroopa. Kuigi kümnendkordajaid kasutatakse ka mõnes Aasia riigis, eelkõige SRÜ riikides. See koefitsientide formaat on kõige lihtsam ja seetõttu mängijate seas kõige populaarsem. Selleks, et teada saada, millist potentsiaalset võitu panustaja saab, piisab, kui korrutada tema panus koefitsiendi suurusega. Näiteks edukalt mängitud 10 dollari suurune panus koefitsiendiga 2,5 annab mängijale 25 dollari suuruse väljamakse. Puhaskasum on 15 dollarit.

Fraktsiooniline (Briti) koefitsient

Nagu võite näha sulgudes olevast nimest, kasutavad seda tüüpi koefitsiente Ühendkuningriigi kihlvedude korraldajad. Potentsiaalse võidu arvutamiseks peab mängija kasutama valemit: puhaskasumi summa (lugeja) ja selle kasumi saamiseks vajaliku panuse summa (nimetaja) suhe. Näiteks koefitsiendi 6/4 puhul peaks mängija panustama 4 dollarit, et saada 6 dollari suurune võit. Murdosa koefitsiendid on lihtne teisendada kümnendkordajateks. Selleks saada murdosa jagamise tulemus: 6 / 4 = 1,5 ja lisa 1. Seega on murdarv 6/4 võrdne 2,5 kümnendmurruga.

Ameerika kordajad

Sellist numbriliste kordajate formaati kasutatakse Põhja-Ameerika riikides. Ameerika kordajad jagunevad kahte tüüpi:

  • Positiivsed koefitsiendid. Näiteks mängija, kelle koefitsient on +140, teenib 100 dollari suuruse panuse tegemisel 140 dollari suuruse puhaskasumi.
  • Negatiivne. Näiteks väärtuse -120 puhul on netokasum $100, kui panustada $120.

Positiivseid ja negatiivseid ameerika kordajaid saab hõlpsasti teisendada kümnendkordajateks. Esimese puhul jagage arvuline arv 100-ga ja lisage 1. Näiteks 140 / 100 + 1 = 2,4. Teise puhul jagage võidusumma koefitsiendiga ja lisage 1. Näiteks 100 / 120 + 1 = 1,83. Seega, kui Ameerika suhe on positiivne, on see alati rohkem kümnendmurdes kui 2. Seevastu negatiivne suhe on alati väiksem kui 2. Kui kümnendmäära väärtus on täpselt 2, siis on ameerika suhtarvu väärtus +100. Kuigi kihlveokontorid kasutavad koefitsientide kuvamiseks erinevaid viise, ei ole raske arvutusi teha. Loomulikult on algajatele kõige parem alustada kümnendkordajatega, mis on populaarsed Euroopa kihlvedude kauplustes. Pärast paarikümne panuse tegemist ei tundu muud tüüpi numbrilised kordajad siiski nii keerulised kui esmapilgul.

Relevant news