Hrivík musí trénovat s Rangers, MS se mu vzdálili

BRATISLAVA / NEW YORK. Marek Hrivík zaujal již vydařeným předsezónním kempem v New York Rangers. Čekalo se, že slovenský útočník dostane šanci v základní části NHL.

Chválili ho odborníci a jeho dobré výkony si všiml Bet365 například i Michal Handzuš, kterému se líbil v přípravných zápasech před sezónou. Nakonec ho však Rangers nahoru nepovolali.

“Nejsem spokojený. Chtěl jsem si zahrát alespoň pár zápasů v NHL. Sezóna nebyla špatná, jen se mi nepodařilo více bodovat. Celkově však Rangers povolali z farmy pouze jednoho hráče za celý rok. Proto neberu tragicky, že nejsem jediný, kdo nedostal šanci, “mluvil SME Žiliny.Na centri i na křídle

Ročník nakonec odehrál na farmě v Hartfordu, kde nastupoval pravidelně v prvním útoku. V AHL odehrál 73 utkání, ve kterých vstřelil Bet365 dvanáct branek a na třináct přihrál.

“První polovinu sezóny jsem hrál na křídle a teď jsem na centri. Nedělá mi problém hrát na obou postech, “dodal Hrivík.

Dvaadvacetiletého univerzála vzpomínal ve svých plánech i trenér Vladimír Vůjtek, jehož zaujal jako jeden z mála z našich hráčů ve farmářských soutěžích v zámoří.

“Volal mi pan Sýkora, ale spolu s dalšími hráči mě povolali do Rangers, kde budu trénovat s prvním týmem a čekat na to, kdyby se Bet365 někdo zranil.Raději bych však zabojoval o mistrovství světa než jen dva týdny trénoval, “mluvil upřímně Hrivík. Bude to mít těžké

Krok Rangers mu zkomplikoval cestu na šampionát, protože vedení reprezentace ho chtělo vidět v přípravných zápasech před šampionátem v Bělorusku. V seniorském týmu ještě nehrál, zahrál si jen za osmnáctku a dvacítku.

“O Marka jsme měli zájem, ale nebude moci nyní přijít. Chtěli jsme ho vidět ve čtyřech přípravných zápasech, protože Bet365 nevíme, jak by nám zapadl do systému. Tímto pádem to bude pro něj těžké.Přece jen hráčů z NHL známe a jeho jsme chtěli v přípravě porovnat s ostatními chlapci, kteří bojují o nominaci na šampionát, “vysvětlil manažer Otto Sýkora. Povolali desítku hráčů

Vedení Rangers povolalo Marka Hrivík z farmy do prvního týmu.

Kromě 22-letého křídelní dostali od jezdců pozvánku i další devět hráči rezervního týmu Hartford Wolf Pack, které v AHL postoupeno do play off a sezóna se mu už Bet365 skončila.Informovala o tom webstránka nydailynews.com.

Hrivík by měl společně s brankářem Davidem Leneveuom, obránci Tommym Hughesem, Dannym Syvretom, Conor Allenem, Dylanem McIlrathom a útočníky Dannym Kristem, Oscarem Lindberg, Darrollom Powe a Ryanem Bourqueom v newyorském týmu absolvovat Bet365 společné tréninky, no odděleně od hlavního mužstva.

Do hry by mohly zasáhnout pouze v případě zranění hráčů základního kádru.

zdroj: http://cz-bonus.com