Ding Junhui võidab Alani McManuse, et jõuda oma esimese maailmameistrivõistluste snookerini

Ding Junhui jõudis oma esimesele maailmameistrivõistluste lõplikule rekorditellimusel, kui ta nägi Alan McManusit Crucible. Hiina snuukerite lipulaev kandis oma seitsmenda sajandi poolfinaalis, stiilses 123-st ja lõpetas Šetlase veteraniga 17-11 võidu.

Enne Dingi meistriklassi oli Sheffieldi rekord seisnud kuus sajandit mida Mark Selby ja Ronnie O’Sullivan saavutasid, kuid ta on kirjutanud selle ajalooõpikute nurka ja on ka Aasia esimene maailmameistrivõistluste finistik, mis on spordi jaoks tähtis hetk. Tema varasemad tonnid võistlusel olid 100, 131, 100, 128, 138 ja 113 ning punktisumma põrgulises voorus kaotas ta ka 84, 62, 90, 97, 80 ja 60 pausi. Marco Fu näpunäited olid tema pooldab Mark Selby juures Crucible Loe edasi

Dingi aeg on lõpuks jõudnud.Snuukeri suurim mäng sobib. 29-aastane on snookerist alates oma teismeliste aastate jooksul domineerinud. Ta võitis Suurbritannia meistrivõistlustel 18-aastaselt ja aastatel 2013-14 võrdles Stephen Hendry rekordi viie hinnega hooajal, mis sai 2014. aasta detsembriks maailma maja nr.1. Drastiline varane langus tõi temale libisemise peal 16-st, mis tähendab, et ta pidi läbima kvalifikatsiooni. Kuid pühkides läbi kolme ettevalmistustööd, tugevdas ta oma kindlustunnet selle eest, et ta on juba varem saavutanud väidetava sündmuse, pakkudes seda, mis on osutunud ideaalseks ettevalmistuseks.

Mark Selby kutsus üles kõik oma võitlevad omadused, et võita rekordilise maratoni raami ja tõsta tase oma tagasi-purustatud poolfinaalis Marco Fu vastu.Nad lõpetasid seansi, mis ületas lukustatud 12-12-ni, Selbyga, mis jäi vormis, mis võitis talle tiitli 2014. aastal, ja Fu püüab seda ära kasutada.

Seansi viimane raamistik kestis ka äravoolu üks tund, 16 minutit ja 11 sekundit, pikim Crucible ajaloos, ületades ühe tunni ja 15-minutilise rekordi, mille Stephen Maguire ja Mark King seadsid oma 2009. aasta teisele kohale. Nad veetsid 22 minutit kollastes üksi, enne kui Selby võttis kätte ja tema reljeefi jaoks ruuttasid mängu. Viimane raamistik oli Leicesteri kasuks 73-43.